Základní informace - Dveře

Základní informace - Dveře

Rekonstrukce bytu nebo domu v moderní době je nemyslitelná bez krásných nových interiérových dveří, které se instalují po dokončení stěn, stropů a podlah. Vnitřní dveře hrají v interiéru důležitou roli, protože musí harmonicky zapadat do celkového obrazu a jsou okamžitě viditelné při vstupu do bytu či domu. Při jejich výběru byste měli věnovat pozornost nejen vzhledu, ale také výrobním materiálům, šetrnosti k životnímu prostředí, době provozu, odolnosti proti opotřebení atd. Potenciální kupující se budou muset naučit rozumět charakteristikám, aby se mohli orientovat v katalogu interiérových dveří a objednat si nejlepší variantu.

Naší VÝROBOU ERKADO bylo vytvořeno obrovské množství originálních modelů, které se liší designem, způsoby otevírání, materiály a kováním.

 

DRUHY OTEVÍRÁNÍ DVEŘÍ:

 

TYP OTOČNÉ DVEŘE
Běžné dveře, které zná snad každý, se otevírají otočením. Jsou oblíbené a jejich použití je výhodné, pokud je při otevírání dostatek místa pro pohyb dveřního křídla. V závislosti na šířce dveří (600-1000 mm) mohou být dveře jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Dveře se mohou otvírat doleva i doprava. Orientace vnitřních dveří se řeší ve fázi plánování a objednávání. Cena otočných dveří je pro většinu kupujících přijatelná. Otočné dveře se dělí na falcové (polodrážkové) a bezfalcové (bezpolodrážkové) provedení.

 

POSUVNÉ DVEŘE NA STĚNU
Posuvné dveře výrazně šetří místo a jsou vhodné do stísněných prostor. Existuje několik typů těchto dveří: Posuvné dveře se mohou skládat z jednoho nebo dvou křídel. Pohybují se volně pomocí vozíků ve vodící liště, které jsou uchyceny na horní hraně křídla. Ve spodní hraně je frézovaná drážka pro vodící trn, který brání vychýlení křídla ze směru posuvu. Způsob pohybu je velmi spolehlivý, proto dveře slouží dlouhá léta svým vlastníkům. Posuvné dveře dvoukřídlé se skládají ze 2 křídel dveří otevírajících se do opačných směrů.

 

BEZOBLOŽKOVÉ DVEŘE A SKRYTÉ ZÁRUBNĚ
Novinkou dnešního trhu jsou právě skryté dveře. Jejich výhoda je v minimalizmu, jelikož dveře lícují se zdí a zárubně jsou téměř neviditelné. Dveřní křídlo je navíc možné tapetovat, nebo malovat dle požadavků.
Hliníkovou zárubeň umíme dodat i v bílé barvě.

 

Materiály pro výrobu interiérových dveří:

Vnitřní dveře jsou vyrobeny z několika typů materiálů, které se liší šetrností k životnímu prostředí, složením a strukturou. Pojďme se na ně rychle podívat:

1. Dřevěné (masivní) dveře jsou vyrobeny z masivního lepeného dřeva. Výsledkem jsou ekologicky šetrné dveře s vysokou tepelnou a zvukovou izolací.
2. Fóliované dveře se ve většině případů používají v soukromých domech a bytech. Dveře z fólie jsou levné ale méně odolné, proto jsou vhodné pro spořivého zákazníka. Fólie může být standardní, ale také jako silnější fototapeta Greko, 3D, která má výraznou a velmi hezkou strukturu dřeva.
3. Laminované interiérové dveře jsou speciální fólie s odolným povrchem, které imitují jakýkoliv materiál, barvu a strukturu dřeva. CPL Laminát má vysokou odolnost proti opotřebení a nárazu.
4. PVC povrch, nebo-li povrch PREMIUM je plastový povrch. Je stejně odolný jako Laminát, ale má výraznější strukturu dřeva.
5. Dýha je tenká vrstva dřeva. Nanáší se na povrch křídla lepidlem. Dýhované dveře nejsou odolné vůči nárazům, vyžadují šetrné zacházení. Jejich výhodou je individuální přírodní vzhled každého křídla.
6. Lakované dveře: nástřik UV laku poskytuje křídlu dveří odolnost vůči vlhkosti a odolnost proti opotřebení. Tyto dveře jsou vhodné k instalaci do jakékoli místnosti, včetně koupelen a kuchyní.
7. Celoskleněné dveře: sklo má zvýšenou pevnost, je kalené a může být matné nebo čiré. Sklo je zdobeno designovým vzorem.

 

Dokončení dveřní konstrukce
Dveřní křídlo je upevněno ve stavebním otvoru spolu se zárubní, která je buď obložková včetně límce, nebo je rámová bez límce. Rámová zárubeň má přesný rozměr, ale obložkovou zárubeň (obložky nebo futra) lze objednat na jakoukoliv tloušťku dokončené stěny. Podél obvodu zárubní je upevněno těsnění, které zaručuje odhlučnění a tiché otevírání / zavírání dveří. V případě potřeby je mezi zárubně umístěn dubový práh nebo přechodová lišta. Kliky, zámky, závěsy (panty), samozavírače a další doplňky v tomto duchu zajišťují efektivní fungování Vašich dveří. Hlavními prvky kování jsou kliky, závěsy a zámek, bez nichž není možné dveře používat.

 

Uložení dveří po dodání
Při koupi tohoto prvku interiéru si klient může zboží vyzvednout sám, nebo si objednat doručení. Při dodání zboží si pečlivě zkontrolujte jednotlivé dodané modely, dekory a příslušenství.
Pokud budete dveře skladovat delší dobu po dodání, doporučuje se dodržovat pravidla: - Dveře během skladování by měly být uloženy ve vodorovné poloze, jinak se mohou deformovat vlastní gravitací.
- Skladují se v uzavřené místnosti v balení, tak aby přímé slunce nepoškodilo dekor, při stabilních teplotních podmínkách.
- Před montáží musí být po nějakou dobu aklimatizovány v prostorách montáže.

 

Závěr o interiérových dveřích
Kupující si v katalogu www.dvere-erkado.cz vybere model vhodný pro interiér bytu a vybere kování podle svého vkusu. Velký výběr interiérových dveří umožní najít nejlepší volbu pro každého zákazníka. Při výběru je také vhodné věnovat pozornost výrobci a jeho renomé. Pokud máte sebemenší pochybnosti a dotazy, obraťte se na naši telefonní linku nebo e-mailovou adresu.